Piątek, 15.12.2017, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Strażnik Skarbów - roraty 2017

Strażnik Skarbów - roraty 2017

Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg - jak podkreślił Jan Paweł II w adhortacji "Redemptoris custos" - "powierzył straż nas swymi najcenniejszymi skarbami". Temat wydaje się uzasadnioną kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry.

Wpisuje się on też w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa zaczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.

Podczas Rorat dzieci poznają historię św. Józefa - powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcy Kościoła.
Niech św. Józef, mąż sprawiedliwy, któremu Bóg powierzył Maryję i Jezusa, wyprasza Kościołowi, światu i każdemu z nas błogosławieństwo.

Roraty na antenie naszego radia w adwentowe wieczory od poniedziałku do soboty o 19:40. Prowadzi je ks. Marek Mazurek.


2017-12-04 Poniedziałek I tygodnia Adwentu

Józef z rodu Dawida. Królewskie pochodzenie

1. Jakie symbole przypominają o Adwencie?
2. Dlaczego Józefa można nazwać strażnikiem najcenniejszych Skarbów?
3. Z jakiego rodu pochodził św. Józef?

 
Roratom towarzyszy piosenka pod tytułem „Strażnik Skarbów”, nawiązująca do słów papieża Jana Pawła II na temat św. Józefa (Bóg powierzył mu opiekę nad jego najcenniejszymi skarbami). Piosenkę wykonuje Magdalena Anioł.
 

 

 
  • TAGI: