Czwartek, 24.05.2018, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Premiera filmu „Zerwany kłos”

  • 15.02.2017, 09:32 (aktualizacja 15.02.2017 09:38)
  • Inf. nadesłana
Premiera filmu „Zerwany kłos” www.zerwanyklos.pl
Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?

Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

 

Film Witolda Ludwiga: „Zerwany kłos” powstał z kilku powodów. Z jednej strony jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam. Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła. Trzecim powodem, było podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie.

 

Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także wyrastający z niej pracownicy TV Trwam.

Ci młodzi twórcy współpracują z wybitnymi artystami z całej Polski. Należą do nich aktorzy, tancerze, kaskaderzy, malarze, kompozytorzy i wielu innych, którzy mają swój szlachetny wkład w artystyczną wizję filmu: „Zerwany kłos”.

 

Wszystkich łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film.

Film „Zerwany kłos” będzie można zobaczyć w kinach już od 17 lutego. W CKF Stylowy w Zamościu film będzie dostępny od 24 lutego.

 

Scenariusz i reżyseria: Witold Ludwig

Zdjęcia i montaż: Julian Kucaj

Muzyka: Krzysztof Aleksander Janczak

W roli bł. Karoliny: Aleksandra Hejda

Kierownictwo produkcji: Witold Ludwig, Karol Niechciał, Marta Strugała

Producent: Fundacja Lux Veritatis

nadawca TV Trwam

 

Więcej na oficjalnej stronie filmu [tutaj].

Inf. nadesłana
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe