Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Michał Brzuś doceniony

Michał Brzuś doceniony
1847 uczestników rywalizowało w nocy z 11 na 12 marca, o miano zwycięzcy Otyliady 2017. Przepłynęli rekordową ilość bo ponad 13,5 tys. km. Otyliada jest to najbardziej masowa impreza pływacka w Polsce. Głównym celem Otyliady jest zachęcenie Polaków do pływania oraz inwestycja we własne zdrowie. Zwycięzcą został 21-letni student Politechniki Śląskiej Krzysztof Furman, który w ciągu 11 godzin przepłynął dystans 47, 5 km. Było to jednak za mało ponieważ w ubiegłym roku rekord wyniósł 54 km i 200 m. Natomiast 19-letnia łodzianka Aleksandra Bednarek ustanowiła rekord w Kleszczowie

Pływanie jest popularną dyscypliną z której wynikają nie tylko korzyści zdrowotne, ale jest to także doskonała forma aktywnego wypoczynku, pomagająca utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Osoby, które zawodowo uprawiają pływanie maja szanse zaprezentować swoje umiejętności na zawodach rangi ogólnopolskiej czy światowej. Jedną z takich osób jest Michał Brzuś, były zawodników UKS„Orka” Zamość, który brał dział w Igrzyskach Europejskich w Baku. Obecnie 20- latek  jest na drugim roku studiów na Politechnice Łódzkiej i reprezentuje barwy AZS-u Łódź, gdzie trenuje pod okiem Marcina Babuchowskiego.


Podczas ostatnich zimowych Mistrzostw Polski na krótkiej pływalni w Olsztynie, Brzuś zajął 4. miejsce na 50 m stylem dowolnym. Do brązowego medalu mu 0.03 sek. Ciężka praca oraz wielogodzinne codzienne treningi w wodzie sprawiły, że Miałach Brzuś latem dołączy do najlepszych. Bowiem przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie kontynuował swoją karierę w drużynie Sun Devil Athletics w Arizonie. Głównym szkoleniowcem jest Bob Bowman, były trener Michaela Phelpsa. Według Michała Brzusia przepisem na zawodowy sukces to ciężka praca.

W USA obiekty sportowe zapewniają zawodnikom odpowiednie warunki do trenowania, dlatego coraz większe grono polskich sportowców decyduje się kontynuować karierę właśnie za granicą.

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe