Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Legion Maryi na dorocznym ACIES w Lubaczowie

Legion Maryi na dorocznym ACIES w Lubaczowie
W sobotę (18.03) u stóp Pani Łaskawej w Sanktuarium w Lubaczowie odbyła się doroczna uroczystość Legionu Maryi – ACIES, w której uczestniczyli jej przedstawiciele wraz ze sztandarami, z ośmiu prezydiów rejonu lubaczowskiego. Na uroczystość przybyły również delegacje z Jarosławia oraz z Zamościa.

Mszę św. w intencji  legionistów i całego ruchu poprowadził proboszcz parafii konkatedralnej  w Lubaczowie, ks. kan. Andrzej Stopyra. Homilię wygłosił ks. Mariusz Dziadosz, opiekun duchowy Legionu Maryi w rejonie lubaczowskim kurii Matki Bożej Królowej Polski.

Ks. Krzysztof Hawro, zastępca Kierownika Duchowego Komicjum Legionu Maryi diecezji zamojsko – lubaczowskiej w rozmowie z Anną Głowacką wyjaśnił, dlaczego tegoroczne spotkanie odbyło się w  Lubaczowie.

 

Ks. Mariusz Dziadosz, opiekun duchowy Legionu Maryi w kurii lubaczowskiej zaznaczył, że w czasie piątkowej uroczystości ludzie świeccy ukazali jak ważna jest ich duchowa działalność dla stowarzyszenia.

 

Ks. Lesław Hypiak jest opiekunem  Legionu Maryi, który działa przy parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie.  Wyjaśnił on ile członków liczy stowarzyszenie oraz jak funkcjonuje.

Krystyna Gaca z prezydium Legionu Maryi przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu przypomniała jak doszło do tego, że wstąpiła w szeregi Legionu.

Po mszy św. był czas na wspólną integrację oraz poczęstunek w budynku św. Zygmunta Gorazdowskiego. W skład ośmiu prezydiów lubaczowskiego rejonu Legionu Maryi wchodzą oddziały z miejscowości: Oleszyce, Stary Dzików, Cewków, 2 oddziały z Lubaczowa, Załuże, Cieszanów, Narol co daje łącznie około stu członków.

Anna Głowacka

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe