Poniedziałek, 18.06.2018, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Najlepsze zapaśniczki w Zamościu

Najlepsze zapaśniczki w Zamościu
Na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dn. 17-18.03 (piętek, sobota) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet. W sobotę zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem, a następnie odbyły się walki eliminacyjne i finałowe. Na zakończenie zawodów odbyły się dekoracje najlepszych zawodniczek.

Zawody zapaśnicze polegają na zmaganiu się na macie dwóch zawodników jednakowej kategorii wagowej. Zapasy to sport walki, polegający na stosowaniu chwytów, o czym informuje Włodzimierz Olejnik, trener kadry kadetek.


Na matach zaprezentowały się najlepsze kadetki i juniorki z całej Polski. Więcej o zawodach  powiedział Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.


Włodzimierz Olejnik dodał, że zapasy to ciekawy sport ponieważ poprzez technikę zawodniczki uczą się elementów samoobrony.  

O jakich korzyściach możemy powiedzieć wynikających z trenowania tej dyscypliny sportu?

Konrad Firek zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych do trenowania w sekcji zapaśniczej
Ks Agros Zamość.

Zapasy to sztuka walki, która rozwija przede wszystkim sprawność fizyczną.

Natalia Stanek, juniorka z KS Agros Zamość, która podczas Mistrzostw zdobyła brąz w kat. wagowej 44 kg przyznała, że zapasy wykształciły determinację w w dążeniu do celu.

Natalia Stanek,zdradziła jakimi zasadami powinien kierować się zawodnik dążący do sukcesu.

Konrad Firek dodał, że trenowaniem zapaśniczek w KS Agros Zamość zajmuje się Karolina Berdak, która także jest zawodniczką.

Karolina Berdak, zawodniczka i trenerka sekcji zapaśniczej zaprasza wszystkie dziewczęta do trenowania tej dyscypliny sportu.


Treningi odbywają się na matach w hali zamojskiego OSiR. A jakie wymogi należy spełnić żeby zostać zawodnikiem KS Agros Zamość?

Zapasy to sport, który rozwija przede wszystkim: siłę, szybkość oraz spryt.

Więcej o tym sportowym wydarzeniu usłyszymy w środowej (22.03) Rozmowie dnia na antenie radia o godz. 11.15 i 15.40.
 

Wyniki:
Mistrzostwa Polski Kobiet, Junior [kliknij tutaj]

I Puchar Polski, Kadet [kliknij tutaj]

W klasyfikacji wojewódzkiej zarówno juniorek i kadetek najlepiej zaprezentowały się województwa: lubelskie, śląskie i zachodniopomorskie.

Filmy:

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe