Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Jak ożywić polską wieś?

Jak ożywić polską wieś? Bartłomiej Surmacz
W Grabowcu w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie rolnicze na temat: ,,Jak ożywić polską wieś". Czwartkowe (16 marca) spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie wójta gminy Grabowiec Waldemara Greniuka oraz proboszcza miejscowej parafii ks. Zygmunta Żółkiewskiego.

Podczas tego wydarzenia poruszane były kwestie takie jak: witalizacja polskiej wsi, program PQF (Polish Quality Food) który ma na celu wytwarzania, certyfikowania i promowania polskiej żywności najwyższej jakości na świecie. Projekt ten zakłada możliwość dofinansowania działań inwestycyjnych rolników i podmiotów gospodarczych w wysokości 50% kosztów. Podczas spotkania z rolnikami dr Gabriel Janowski promował rolnictwo ekologiczne.

W konferencji uczestniczyła także prof. Ewa Solarska z Katedry Biotechnologii Żywienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która wygłosiła wykład nt. „Nawożenie jagodowych oraz ich ochrona przed chorobami i szkodnikami. Rośnie potrzeba wytwarzania naturalnych środków ochrony roślin podkreśla prelegentka.

Dr Tadeusz Solarski, członek dialogu przy ministrze rolnictwa Krzysztofie Jurgielu mówił o potrzebie zrzeszania się rolników w spółdzielnie.

Ostatni z prelegentów, Tadeusz Rolnik - pszczelarz, rolnik i pasjonat zdrowego żywienia powiedział, że obecna jakość chleba pszenicznego jest na bardzo niskim poziomie.

Szerszej relacji z konferencji mogą usłyszeć państwo we wtorek (21 marca) o godz. 13.10 i w poniedziałkowych audycjach „Boży rolnik”.

Bartłomiej Surmacz

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe