Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Dzieci a nowoczesna technologia

Dzieci a nowoczesna technologia http://vitwoman.pl/wp-content/uploads/2015/10/dziecko-i-tablet.jpg
Nie zatrzymasz postępu technicznego i raczej nie uchronisz dziecka przed kontaktem z komputerem.

Zresztą może wcale nie trzeba go chronić? Dobra znajomość obsługi komputera to przecież cenna, niemal niezbędna, w dzisiejszych czasach umiejętność. Dlatego warto od początku uczyć dziecko mądrze z niego korzystać. Kiedy rozpocząć przygodę dzieci z nowoczesną technologią, żeby nie było za wcześnie? Na to pytanie odpowiedziała Barbara Kołtyś, pedagog.

Podczas spędzania czasu przy smartfonach i tabletach dzieci nie rozwijają koncentracji uwagi.

Dzieci spędzające dużo czasu przed ekranem smartfona czy komputera mają bardzo małe zdolności komunikacyjne.

Jeżeli dziecko już chodzi do szkoły to chcąc nie chcąc będzie miało dostęp do nowych technologii i trudno, żeby odstawało od grupy rówieśniczej.

Komputer i internet to bez wątpienia ogrom możliwości – to nie tylko morze informacji, miejsce spotkań on-line z rówieśnikami, to także bajki, filmiki czy gry dydaktyczne. To układanki, puzzle, kolorowanki czy labirynty, to ubieranie lalek, urządzanie pokoju czy szalone pościgi za ulubioną postacią z kreskówki. Pamiętajmy by zachować zdrowy rozsądek.

Katarzyna Muszyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe