Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Kolizje ze zwierzętami

Kolizje ze zwierzętami
Komenda Miejska Policji w Lublinie informuje, że minionej doby (20.04) w naszym województwie doszło do 3 wypadków i 49 kolizji, w wyniku których 4 osoby zostały ranne. Zatrzymano także 8 nietrzeźwych kierowców. Na drogach powiatu zamojskiego i biłgorajskiego doszło do kolizji drogowych z udziałem zwierząt.

Po godzinie trzeciej rano (20.04) w miejscowości Krasne doszło do kolizji drogowej z udziałem jeleni. 57-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW jadąc DK nr 17 napotkał na swojej drodze dwa jelenie, które wbiegły pod auto. W wyniku starcia z pojazdem nie przeżyło jedno ze zwierząt. Natomiast kierujący i pasażer trafili do szpitala, a pojazd którym podróżowali uległ poważnym uszkodzeniom.

Kolejna kolizja, do której doszło za przyczyną jastrzębia miała miejsce wczoraj (20.04) na ul. Jana Pawła II w Biłgoraju. Po godz. 16.00 w jadący samochód marki BMW wleciał jastrząb, który zarysował szybę, uszkodził dach oraz antenę samochodową. W wyniku ograniczonej widoczności kierowca spowolnił jazdę, używając sygnałów dźwiękowych. W wyniku hamowania jadące za nim samochody zwolniły jazdę. Jednak jedna z kobiet nie zachowała należytej odległości przed poprzedzającymi pojazdami w wyniku czego doszło do kolizji pojazdów.

Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drogach ponieważ tylko w tym roku na drogach Zamojszczyzny z powodu dzikiej zwierzyny doszło już do ponad 20 zdarzeń. Pamiętajmy, że kolizja z dzikiem, sarną czy innym leśnym zwierzęciem może zakończyć się tragicznie. Dbajmy więc o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami.
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe