Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Kilometry Caritas

Kilometry Caritas
Jak zmierzyć dobro? A może tak w kilometrach? Złotówka do złotówki, a wszystko po to, by dobro niesione potrzebującym zmierzyć w kilometrach. Akcja „Kilometry Caritas” ma charakter ogólnopolski, wspólnie z 10 innymi oddziałami Caritas, również Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej bije rekord Guinnessa, ustanawia rekord Polski i pomaga.

Również Jezus mierzył dobro, zauważył w rozmowie z Małgorzatą Godzisz duszpasterz młodzieży ks. Piotr Pawlukiewicz.


Celem kampanii jest zebranie jak największej ilości monet 1 złotowych, układając z nich kilometry. Zadanie jest o tyle trudne, że należy ułożyć je jedna obok drugiej, by potem można było je zmierzyć. Pomysłów na zliczenie złotówek może być więcej − zauważył ks. Pawlukiewicz.

Finał akcji „Kilometry Caritas” jest zaplanowany na 9 lipca podczas koncertu Soli Deo w Biłgoraju. Zmierz dobro razem z nami i wspomóż chore dzieci: Jasia z Biłgoraja, Dominika z Długiego Kątu, Igorka i Marleny z Zamościa, Emilki z Oleszyc, czy Kasi z Jezierni, którym Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje leczenie! Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.kilometry.caritas.pl.

Małgorzata Sobczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe