×
Piątek, 26.05.2017, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Św. Jan Paweł II. Via Crucis

Św. Jan Paweł II. Via Crucis
18 maja 97 lat temu urodził się papież Polak św. Jan Paweł II. Z tej okazji ogłaszamy konkurs. Do wygrania jest bogato ilustrowany album zdjęciami Adama Bujaka. Święty Jan Paweł II. Rozważania Drogi Krzyżowej. Książka wydawnictwa Biały Kruk.

Wszyscy kojarzymy wielkopiątkowe Drogi Krzyżowe z Janem Pawłem II w Koloseum, pamiętamy, jak wielkim czcicielem Krzyża był polski Papież. Mało kto jednak wie, że Ojciec Święty niemal co piątek odprawiał nabożeństwo Drogi Krzyżowej na… dachu Pałacu Apostolskiego. Znajduje się tam ogród z 14 stacjami wykonanymi na polecenie Pawła VI. Jedynie Adam Bujak i to tylko raz miał zaszczyt fotografować rozmodlonego, głęboko przeżywającego Mękę Pańską Jana Pawła II w tym niezwykłym miejscu…

Prezentujemy słuchaczom całkowicie unikatową książkę, składającą się z tych właśnie i wielu innych nie publikowanych zdjęć polskiego Papieża z okresu Triduum Paschalnego. „Via Crucis” to jednak dzieło nie tylko artysty fotografika, ale w jeszcze większym stopniu samego Jana Pawła II, którego krótkie, ale jakże głębokie i poruszające rozważania Drogi Krzyżowej zamieszczono także na kartach tej książki. Zachowały się teksty dwóch Dróg Krzyżowych autorstwa Karola Wojtyły - Jana Pawła II; jeden z roku 1976, drugi z 2000. Oba znalazły się w „Via Crucis”. Z tą książką można wyruszyć na nabożeństwo Drogi Krzyżowej razem ze Świętym Papieżem.

Więcej o książce [KLIKNIJ TUTAJ]


By zdobyć książkę należy dokończyć zdanie:

Odczytując tajemnicę Krzyża św. Jan Paweł II był, jest i będzie dla mnie...

Najciekawszą wypowiedź nagrodzimy książką „Via Crucis”. Dołączymy do niej majowy numer "Roztoczańskiego Głosu".

Na odpowiedzi od Państwa czekamy do 31 maja. Można je zamieszczać poniżej, mailowo na adres: malgorzata.godzisz@radiozamosc.pl, tradycyjnie pocztą na adres redakcji lub na naszym Fan Page'u na Facebooku.

Małgorzata Godzisz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe