Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Kąpiele wodne nad zalewem

Kąpiele wodne nad zalewem
Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców miasta oraz turystów do korzystanie z otwartego kąpieliska wodnego, które zlokalizowane jest nad Zalewem Miejskim w Zamościu.

Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Dla dzieci i młodzieży będzie to czas wolny od nauki szkolnej, a dla osób dorosłych sezon letni to okres urlopowy. W naszym regionie strzeżone kąpieliska wodne mamy m.in. w Zamościu, Zwierzyńcu, Krasnobrodzie, Józefowie, Nieliszu czy Majdanie Sopockim. Jak się okazuje sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Dlatego w okresie wakacyjnym w dn. 27.06. - 03.09  nad Zalewem Miejskim w Zamościu funkcjonować będzie wakacyjna strefa rekreacji. Do dyspozycji kąpiących wyznaczone będą strefy dla osób, które umieją już pływać oraz które tej umiejętności chcą się nauczyć. Kąpielisko będzie strzeżone jest przez ratowników wodnych przez cały okres wakacji w godz. 10.00 – 18.00. Dla wypoczywających przewidziano także bezpłatną wypożyczalnię sprzętu sportowo-rekreacyjnego, gdzie można będzie skorzystać z dmuchanych piłek, kół, materaców czy zestawów do piaskownicy.

Wakacje nad zalewem, jeziorem czy morzem to ulubiony sposób spędzania urlopu nie tylko przez najmłodszych ale i większość urlopowiczów. Wysokie letnie temperatury sprawiają, że nad wodą czujemy się dobrze, bo możemy nie tylko skorzystać ze słońca opalając się, ale także schłodzić się, kiedy doskwiera nam upał. Pamiętajmy, ze wypoczywając nad woda należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nadal najczęstszą przyczyną utonięć jest brak umiejętności pływania lub przecenianie tych umiejętności oraz alkohol.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe