Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Monasterz-Obchody 100.rocznicy śmierci św. Brata Alberta

  • 19.06.2017, 11:48 (aktualizacja 19.06.2017 11:57)
  • Alicja Magura
Monasterz-Obchody 100.rocznicy śmierci św. Brata Alberta
Konferencja Episkopatu Polski w związku z setną rocznicą śmierci Brata Alberta Chmielowskiego ustanowiła w diecezjach polskich Rok Świętego Brata Alberta w okresie od 25 grudnia 2016 r. do 25 grudnia 2017 r.

W związku z tym, 17 czerwca w liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego w Monasterzu k. Werchraty odbyły się obchody 100. rocznicy jego śmierci. Więcej o tym miejscu opowiedział ks. Tomasz Kielar, proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Werchracie.Monasterz był miejscem docelowym procesji, która wyruszyła z Werchraty oraz rajdów z Narola, Pizun i Horyńca-Zdroju. Grupie pątników, którzy zdecydowali się pieszo uczcić osobę świętego przewodniczył ks. Krzysztof Sosnowski, wikariusz z parafii Lipsko k. Narola.


O godz.9.00 z Horyńca-Zdroju wystartowali biegacze, których poprowadzili: ks. Tomasz Szady, wikariusz parafii konkatedralnej i o. Bogdan Kluska, pracujący w parafii w Horyńcu-Zdroju. Franciszkanin w rozmowie z Alicja Magurą mówił o pozytywnym aspekcie tego biegu.


Również z Narola wyruszył rajd rowerowy, na czele którego stanął ks. Piotr Szeptuch, proboszcz parafii w Miączynie. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w polowej Mszy św., której przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński. W Słowie Bożym wygłoszonym do wiernych przybliżył osobę  św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz mówił o aktualności Jego dzieła.


Uczestnicy wydarzenia mieli również okazje obejrzeć program artystyczny o św. Bracie Albercie przygotowany przez młodzież z parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie.

Alicja Magura
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe