Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

III Roztoczański Festiwal Dobrych Filmów w Lubaczowie

III Roztoczański Festiwal Dobrych Filmów w Lubaczowie
W Lubaczowie trwa III Roztoczański Festiwal Dobrych Filmów. W dniach 10-12 lipca odbędą się projekcje filmów: "Siła Modlitwy", "Każde życie jest piękne" oraz "Idealna fala".

Po raz trzeci na Rynku Miejskim w Lubaczowie ma miejsce Roztoczański Festiwal Dobrych Filmów. Tym razem organizatorzy: Katolickie Radio Zamość i Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu zaoferowało mieszkańcom Lubaczowa i okolic bezpłatne projekcje trzech ciekawych i ambitnych filmów.

"Siła Modlitwy" w reżyserii Alexa Kendricka to historia małżeństwa Tony'ego i Elizabeth Jordan. Ustabilizowane życie, piękna córka, sukcesy zawodowe i wspaniały dom to jednak tylko pozory.  Ich świat w rzeczywistości rozpada się pod ciężarem umierającego małżeństwa. Ich życie przybiera jednak nieoczekiwany obrót, gdy Elizabeth poznaje pannę  Clarę i zostaje zmuszona do stworzenia sali narad wojennych - "war room" - oraz opracowania planu taktycznego modlitwy za swoją rodzinę. W czasie, gdy Elizabeth stara się walczyć o najbliższych, na jaw wychodzą rozterki Tony'ego. Musi zdecydować, co tak naprawdę liczy się w jego życiu.

"Każde życie jest piękne" to historia Hannah. Bohaterka filmu, szukając swej biologicznej matki odkrywa, że urodziła się w trakcie aborcji. To doświadczenie wywiera wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Gianny Jessen, która urodziła się mimo przeprowadzonej późnej aborcji.

"Idealna fala" to prawdziwa historia Iana McCormac'a, który dorastał surfując na falach Nowej Zelandii. Wraz z przyjacielem wyrusza w podróż, w trakcie której przemierzają Australię, Południową Azję i Afrykę, poszukując idealnej fali. Kiedy spotyka Annabel, zakochuje się w niej, ale w ich związek wkrada się zazdrość...

administrator_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe