Czwartek, 24.05.2018, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

XVI Turniej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj

  • 17.07.2017, 10:27 (aktualizacja 17.07.2017 14:49)
  • Joanna Ferens
XVI Turniej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj
Już po raz XVI na boisku sportowym w Gromadzie, (16.07) odbył się XVI Turniej Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj.

Błogosławieństwa na czas zabawy i zdrowej rywalizacji udzielił zawodnikom proboszcz parafii w Gromadzie, ks. Marek Kuśmierczyk:

Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński podkreśla, iż turniej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa:

W skład zespołu sędziowskiego weszły cztery osoby delegowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Zamościu. O komentarz poprosiliśmy sędziego głównego, Andrzeja Swachę:

Komentatorem sportowym podczas turnieju jest znany i lubiany spiker, Lucjan Kupczak, który wyjaśniał, czym różni się komentowanie profesjonalnych meczy od rozgrywek amatorów:

W tegorocznym Turnieju wzięło udział 8 Niezrzeszonych Zespołów Piłkarskich reprezentujących miejscowości i sołectwa Gminy Biłgoraj z Bidaczowa, Kolonii Sól, Nadrzecza, Korytkowa Dużego, Soli, Majdanu Gromadzkiego z Hedwiżynem, Gromady i połączonych sił Dereźni, Woli Dereźniańskiej i Rudy Solskiej. 

Janusz Stec z Gromady, Artur Łukasik z Hedwiżyna i Łukasz Kiełbasa z Kolonii Sól wyjaśniają, dlaczego biorą udział w Turnieju:

Tytuł mistrza Turnieju zdobyła drużyna z Gromady, II miejsce wywalczyła reprezentacja z Korytkowa Dużego, III miejsce przypadło zawodnikom z Soli, zaś zaraz za podium stanęła drużyna z Kolonii Sól. 

Organizatorami Turnieju był Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Uczniowski Klub Sportowy w Gromadzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Gromadzie oraz mieszkańcy Gromady i Majdanu Gromadzkiego. 

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe