Czwartek, 24.05.2018, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

"Walka życia" - bieg wokół Polski

"Walka życia" - bieg wokół Polski
Kuba Kacprzak to 20-letni student z Radomska, który 15 lipca przybiegł do Biłgoraja, aby stoczyć tutaj walkę bokserską.

Jest to jeden z elementów jego trasy pod hasłem ‘Walka życia’, podczas której chłopak zbiera środki na leczenie swojego przyjaciela Rafała Garbaciaka, który przeszedł w ubiegłym roku rozległy udar mózgu. Akcja polega na tym, iż Kuba Kacprzak przez 60 dni zamierza okrążyć Polskę biegnąc, zaś co wieczór w innym mieście toczy walki bokserskie. Biłgoraj to 20 dzień jego trasy, którą rozpoczął 25 czerwca w Gdańsku. 

Kuba podkreśla, iż jego przyjaciel, który po udarze stracił władzę w prawej części ciała i mowę toczy codziennie swoją walkę życia, tak samo on chce stoczyć swoją walkę dla niego:

 

Więcej informacji można uzyskać pod adresem http://www.pomagamy.im/walkazycia

Kuba Kacprzak ma już na swoim koncie niejedną wyjątkową akcję, gdyż w ubiegłym roku wziął udział w akcji ‘Z buta na Rysy, podczas której trwała zbiórka pieniędzy na ukończenie Centrum Terapii Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych ‘Koniczynka’, a także był organizatorem akcji takich jak: ‘Idę nad morze (samotny marsz 450km), ‘Kuba biegnie’ (samotny bieg 390km’ i ‘Kajakiem na Woodstock (spływ kajakiem na dystansie 660km)
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe