Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Odpust w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

  • 22.07.2017, 21:19 (aktualizacja 24.07.2017 15:40)
  • Joanna Ferens
Odpust w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju
Główne uroczystości odpustowe ku czci patronki parafii odbyły się (22.07) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Była to również pierwsza rocznica ogłoszenia kościoła parafialnego dekretem bpa Mariana Rojka Sanktuarium Diecezjalnym Św. Marii Magdaleny.

Uroczystości odpustowe zostały poprzedzone trzydniowymi rekolekcjami i nowenną do Św. Marii Magdaleny, które prowadził franciszkanin ze Lwowa, o. Sławomir Zieliński. Wszystkich zebranych kapłanów, parafian i gości witał kustosz diecezjalnego sanktuarium, ks. Witold Batycki: 

Głównym uroczystościom odpustowym przewodniczył, odprawił odpustową sumę i wygłosił słowo Boże były sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI, obecnie metropolita lwowski, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. W homilii przywoływał postać św. Marii Magdaleny i jej znaczenie dla współczesnego świata:

Po mszy św. została odmówiona litania do św. Marii Magdaleny i w procesji z wystawionym Najświętszym Sakramentem wierni oddawali cześć Bogu oraz modlili się za wstawiennictwem tej, która pierwsza ujrzała Zmartwychwstałego Pana i zaniosła tę nowinę apostołom i światu. 

W ramach odpustu ku czci św. Marii Magdaleny w godzinach wieczornych odbył się koncert uwielbienia, w wykonaniu zespołu ‘NiemaGOtu’, o czym informuje organizator wydarzenia, ks. Adam Malinowski: 

Ks. Batycki na zakończenie uroczystości dziękował Arcybiskupowi Mokrzyckiemu i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia wydarzenia. Zachęcał również do nawiedzenia kapliczki św. Marii Magdaleny, gdzie według tradycji objawiła się ta wyjątkowa Święta, a gdzie także jest studnia z bijącą ze źródła wodą. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe