Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Bramy „starego parku” w Lubaczowie znów otwarte

Zespół zamkowo-parkowy w Lubaczowie zwany potocznie przez mieszkańców miasta „starym parkiem” znów jest dostępny dla spacerowiczów.
Bramy „starego parku” w Lubaczowie znów otwarte

Dla społeczności lokalnej park leżący przy Muzeum Kresów w Lubaczowie niejednokrotnie kojarzy się z miejscem, gdzie można było odpocząć w cieniu drzew, pospacerować parkowymi alejkami i posłuchać różnych koncertów. Z czasem bramy parku zostały zamknięte i wstęp był możliwy tylko w godzinach pracy muzeum. Jak informuje Stanisław Piotr Makara, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie prowadzone były wówczas prace rewitalizacyjne.

POSŁUCHAJ

Choć obecny stan parku może spotkać się z krytyką, bo brakuje w nim ławek, wytyczonych alei i mostków ułatwiających spacerowanie, to nieprzerwanie trwają prace porządkujące jego teren. Park jest systematycznie koszony, od kilku miesięcy można też odpocząć w cieniu starych drzew na specjalnie przygotowanych „ławeczkach-pieńkach”. Dlaczego warto tam zajrzeć?

POSŁUCHAJ

W zespole zamkowo-parkowym znajduje się Galeria Oficyna, w której można podziwiać różne wystawy przygotowywane przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. W obrębie galerii pojawiły się również cenne obiekty tj. budynek wozowni przeniesiony z zespołu plebańskiego w Starym Dzikowie i zabytkowa kapliczka z Hurcza. Dyrektor lubaczowskiego muzeum, Stanisław Piotr Makara zachęca wszystkich do odwiedzin, a także do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

POSŁUCHAJ

Większość dotychczasowych prac czynionych przez Muzeum Kresów w Lubaczowie była możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Urzędu Miasta Lubaczów.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia