Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Festiwal Stolica Języka Polskiego

Festiwal Stolica Języka Polskiego
"W Szczebrzeszynie polszczyzna brzmi szczególnie przyjemnie". Taką opinię wydał znany słuchaczom Katolickiego Radia Zamość językoznawca prof. Jerzy Bralczyk.

Tak jest dzięki twórcom Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie: Piotrowi Dudzie, pomysłodawcy i producentowi oraz Tomaszowi Pańczykowi, przewodniczącemu Rady Festiwalu, który jest dumny ze swojego pochodzenia.


Szczebrzeszyn stał się stolicą języka polskiego. O zadaniu, które spełnia Festiwal Stolica Języka Polskiego tłumaczył Małgorzacie Godzisz przewodniczący Rady Festiwalu.


Trzeciej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego towarzyszy hasło "Cała nadzieja w literaturze". Patronami wydarzenia w 2017 r. są Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz. Główny akcent organizatorzy kładą na warsztaty, które mają pomóc w twórczym posługiwaniu się słowem.


Już 6 sierpnia w ramach festiwalu po raz pierwszy odbędzie się Dzień w Zamościu. Obecni będą: prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, Maja Komorowska, czy Joanna Szczepkowska. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie www.stolicajezykapolskiego.pl

Do wysłuchania "Rozmowy Dnia" z Tomaszem Pańczykiem i prof. Jerzym Bralczykiem zapraszają Małgorzata Godzisz i Alicja Magura:

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/4114,tomasz-panczyk-i-jerzy-bralczyk

 

Małgorzata Sobczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe