Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Stolica Języka Polskiego zaprasza

Stolica Języka Polskiego zaprasza
Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. To już trzecia edycja spotkań, które przyciągają do Szczebrzeszyna sławy i widzów z całej Polski.

Za nami już kilka dnia spotkań z literaturą, teatrem i muzyką. W pierwszych dniach Festiwal zaszczycili swoją obecnością tacy goście jak m. in.: prof. Jerzy Bralczyk, Grzegorz Kasdepke, Michał Rusinek, Maja Komorowska, Krzysztof Kowalewski, Irena Santor i wielu innych twórców.

Przed nami kolejny dzień pełen wrażeń. Czym dziś Szczebrzeszyn zachęca do odwiedzenia? – powiedział Małgorzacie Godzisz Tomasz Pańczyk, Przewodniczący Rady Festiwalu.

Również kolejne dni obfitują w wydarzenia, których przegapić po prostu nie można:

Sobota, która kończy tygodniowe spotkania z językiem polskim, literaturą, muzyką i innymi dziedzinami sztuki, także będzie obfitowała w atrakcje – zachęca Tomasz Pańczyk. Bohaterem tego dnia będzie wybitna postać Zygmunta Klukowskiego:

Do Szczebrzeszyna nie tylko warto, ale wręcz trzeba zajrzeć w tych dniach, bo jak podkreśla Przewodniczący Rady Festiwalu, szczebrzeski festiwal zaspokaja jedną z bardzo ważnych potrzeb współczesnego człowieka.

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie potrwa do najbliższej soboty 12 sierpnia. Przypomnijmy – zwieńczy go koncert Ani Dąbrowskiej na Rynku Głównym w grodzie chrząszcza (godz. 21.00).

 

Program festiwalu na stronie: www.stolicajezykapolskiego.pl

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe