Piątek, 15.12.2017, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Stolica Języka Polskiego zaprasza

  • 9.08.2017, 09:50 (aktualizacja 09.08.2017 10:07)
  • Anna Niderla
Stolica Języka Polskiego zaprasza
Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. To już trzecia edycja spotkań, które przyciągają do Szczebrzeszyna sławy i widzów z całej Polski.

Za nami już kilka dnia spotkań z literaturą, teatrem i muzyką. W pierwszych dniach Festiwal zaszczycili swoją obecnością tacy goście jak m. in.: prof. Jerzy Bralczyk, Grzegorz Kasdepke, Michał Rusinek, Maja Komorowska, Krzysztof Kowalewski, Irena Santor i wielu innych twórców.

Przed nami kolejny dzień pełen wrażeń. Czym dziś Szczebrzeszyn zachęca do odwiedzenia? – powiedział Małgorzacie Godzisz Tomasz Pańczyk, Przewodniczący Rady Festiwalu.

Również kolejne dni obfitują w wydarzenia, których przegapić po prostu nie można:

Sobota, która kończy tygodniowe spotkania z językiem polskim, literaturą, muzyką i innymi dziedzinami sztuki, także będzie obfitowała w atrakcje – zachęca Tomasz Pańczyk. Bohaterem tego dnia będzie wybitna postać Zygmunta Klukowskiego:

Do Szczebrzeszyna nie tylko warto, ale wręcz trzeba zajrzeć w tych dniach, bo jak podkreśla Przewodniczący Rady Festiwalu, szczebrzeski festiwal zaspokaja jedną z bardzo ważnych potrzeb współczesnego człowieka.

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie potrwa do najbliższej soboty 12 sierpnia. Przypomnijmy – zwieńczy go koncert Ani Dąbrowskiej na Rynku Głównym w grodzie chrząszcza (godz. 21.00).

 

Program festiwalu na stronie: www.stolicajezykapolskiego.pl

Anna Niderla
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe