Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Jarosław. Bieg 300-lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej

  • 10.08.2017, 11:43 (aktualizacja 10.08.2017 11:48)
  • Alicja Magura
Jarosław. Bieg 300-lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej
Dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza dla biegaczy mamy kolejna ofertę wyjątkowej imprezy czyli jarosławski Bieg 300–lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej.

Jubileuszowa pielgrzymka biegowa wyruszy 9 września o godz. 12.00 spod kościoła Królowej Polski w Jarosławiu. Długość trasy będzie wynosić 1717m.  Dystans jaki mają do pokonania uczestnicy biegu odzwierciedla rok koronacji Obrazu Jasnogórskiego. Meta znajdować się będzie w Opactwie Pobenedyktyńskim w Jarosławiu przy ul. Benedyktyńskiej 5, gdzie w tym czasie będzie trwał VII Jarmark Benedyktyński.

Organizatorem Biegu jest Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu i jest to już kolejna inicjatywa którą Opactwo promuje aktywność sportową w mieście. Ubiegłoroczny Bieg 1050 Chrztu Polski zgromadził na wydarzeniu ok. 1000 uczestników, przez co organizatorzy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu.

Bieg objęty jest patronatem honorowym Metropolity Przemyskiego ks. Adama Szala oraz Przeora Jasnej Góry o. Mariana Waligóry. Organizatorzy pragną, aby organizacja biegu przyczyniła się nie tylko do rozwoju aktywności fizycznej i spędzenia wolnego czasu pobliskich mieszkańców, ale była też pięknym świadectwem wiary.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=271&rejestracja=ok

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie http://opactwo.pl/bieg-300-lecia-koronacji-obrazu-mb-czestochowskiej/  i profilu facebookowym https://www.facebook.com/Bieg-300-lecia-koronacji-obrazu-Matki-Bo%C5%BCej-Cz%C4%99stochowskiej-757750737719534/

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Alicja Magura

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe