Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Lubaczowski szpital w sieci szpitali

Lubaczowski szpital w sieci szpitali
Zgodnie z ustawą rządową o tzw. Sieciach szpitali, która weszła w życie w maju b.r publiczne finansowanie będą miały zapewnione placówki, które spełniają kryteria kwalifikacyjne określone w ustawie i rozporządzeniu. Wszystkie zakwalifikowane szpitale utworzą tzw. system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ).

Na ogłoszonej liście placówek medycznych, które będą miały zapewnione finansowanie z NFZ znalazł się również Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie. Co to oznacza dla lubaczowskiego szpitala? O tym informował Stanisław Bury, dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie.


Zdaniem dyrektora lubaczowskiego szpitala ustawa o sieciach szpitali zagwarantuje placówce stabilność finansową.

Według  Ministerstwa Zdrowia, nowe rozwiązania mają usprawnić organizację udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale i przychodnie przyszpitalne oraz poprawić dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

 

Alicja Magura
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe