Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Pielgrzymka – dzień 7

Pielgrzymka – dzień 7
Staszów – półmetek naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. To tutaj o godzinie 20 każdego roku odbywa się szczególny apel pielgrzymkowy. Dlaczego szczególny? Bo po połowie mało kto chce zawracać. Jest to czas dziękczynienia za to, że Pan Bóg dał siły na przejście już tylu kilometrów, a zarazem prośba o kolejne łaski.

Pielgrzymowaniu towarzyszy szereg służb, które dbają o bezpieczny i prawidłowy przebieg pielgrzymki na różnych płaszczyznach. Oto krótka charakteryzacja dwóch służb: liturgicznej i porządkowej.

Wieczorne studio pielgrzymkowe:

Podczas apelu pielgrzymkowego w Staszowie swoje hymny zaprezentowały wszystkie grupy: ziemia zamojska czyli grupa św. Tomasza, Hrubieszów, którym patronuje św. Wojciech, lubaczowska grupa św. Stanisława, grupa bł. Jerzego czyli Biłgoraj oraz Tomaszów Lubelski, którym patronuje św. Józef .

Magdalena Zarembska

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe