Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Sierp i młot do usunięcia

  • 11.08.2017, 11:10
  • Joanna Czyż
Sierp i młot do usunięcia Joanna Czyż
Przy ul. Śląskiej w Zamościu znajduje się pomnik jeńców radzieckich, na którym umieszczone są symbole ustroju komunistycznego - sierp i młot.

Wspomniany pomnik czeka zmiana. Jakie prace zostaną podjęte i kiedy? - mówi Piotr Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Zamość.

Na pomniku ma pojawić się nowy napis.

Sam kształt pomnika nie ulegnie natomiast zmianie.

Zgodnie z ustawą o dekomunizacji (z dnia 1 kwietnia 2016 r.) nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować.

Joanna Czyż
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe