Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Różaniec do granic

Różaniec do granic rozaniecdogranic.pl
W tym roku (2017) obchodzimy 100. rocznicę objawień Fatimskich, 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, 300. lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 2017 rok to rok szczególnie poświęcony Maryi, Tej, która przez wieki, a w XX wieku w sposób szczególny wskazywała, że modlitwa różańcowa jest ratunkiem dla chorego świata.

Różaniec „Do Granic” to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata – powiedział Joannie Mazurek ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca diecezji zamojsko-lubaczowskiej:

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.

7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach. W naszej diecezji wyznaczonych zostało 19 kościołów stacyjnych – mówi ks. Julian Brzezicki:

Organizatorzy już zachęcają, by zbierać chętnych i organizować wyjazd:

Zachęcamy wszystkich, by włączyć się w inicjatywę „Różaniec do granic”, by modlitwą różańcową otoczyć nasz kraj. Dzięki tej modlitwie Polska i świat wielokrotnie doświadczyły wielkich łask. Warto choćby wspomnieć o bitwie morskiej pod Lepanto (7 października 1571 r.), która zdecydowała o losach XVI-wiecznego świata i jego przyszłości:

W wielu współczesnych objawieniach Matka Boża prosi o modlitwę różańcową i zapewnia, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać poprzez różaniec. Znaczące słowa wypowiedział również jeden z najwybitniejszych Polaków i przywódca duchowy Polski w latach 1926 – 1948, kard. August Hlond. Powiedział: „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec”.

 

Więcej informacji na temat akcji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl

Mapa, na której można znaleźć lokalizację kościołów stacyjnych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej znajduje się [tutaj].

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 2.10.2017, 19:26
Różaniec przemienia sumienia ludzkie,zmienia dzieje historii.Miesiąc październik jest miesiącem Maryjnym.Na forum nie wypisujcie dyrdymałów.Odmawiajcie różaniec w każdym miejscu (w domu całą rodziną z dziećmi, w drodze)Lepiej "strzelaj" (módl się) z różąńca niż miałbyś strzelać z kamacha ,brać udział w wojnie i zabijać ludzi.

Pozostałe