Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Uroczystości odpustowe w Oleszycach

Uroczystości odpustowe w Oleszycach Alicja Magura
W polskiej tradycji dzień 8 września nosi nazwę święta Matki Bożej Siewnej i jest związany z poświęceniem ziarna na nowy zasiew. Jednym z polskich kościołów, który jest pw . Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i obchodzi tego dnia uroczystości odpustowe jest oleszycka świątynia.


Wierni parafii w Oleszycach w miniony piątek (08.09) licznie zgromadzili się na uroczystej sumie odpustowej. Eucharystii przewodniczył ks. Janusz Sokołowski, proboszcz parafii w Łukawcu, który kiedyś pełnił obowiązki wikariusza w oleszyckiej parafii. Homilię wygłosił ks. Roman Karpowicz, proboszcz parafii p.w. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich wierzących - w rozmowie z Alicją Magurą podkreślał ks. Józef Dudek, dziekan dekanatu Cieszanów i proboszcz parafii w Oleszycach.


Mieszkańcy miasta w wyjątkowy sposób przeżywają uroczystości odpustowe.


W przeddzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc 7 września parafianie spotykają się na wspólnej modlitwie na cmentarzu.


Uroczystość odpustowa zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła i śpiewem "Ciebie, Boga, wysławiamy”.

Alicja Magura

Zdjęcia (30)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe