Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Oddaj krew - To nie boli

  • 12.09.2017, 07:21 (aktualizacja 12.09.2017 08:00)
  • Alicja Magura
Oddaj krew - To nie boli SHDK Ratownik
W Horyńcu-Zdroju oddawali krew dla potrzebujących ze szczególnym przeznaczeniem na leczenie Bartka Urbana, potrzebującego krwi 0RH+, który przebywa w lubaczowskim szpitalu.

Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju w niedzielne(10.09) przedpołudnie zamienił się w miejsce poboru krwi. Akcję „Oddaj Krew-To nie boli” zorganizowało horynieckie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi  „Ratownik” przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W ciągu trzech godzin zarejestrowało się 56 dawców, 48 oddało krew co łącznie daje ponad 21,5 l bezcennego leku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy poświęcili parę chwil tej pięknej niedzieli aby pomóc Bartkowi i innym potrzebującym. Zachęcają również dawców, którzy 10 września nie mogli uczestniczyć w akcji w Horyńcu-Zdroju do odwiedzenia Regionalnych Oddziałów RCKiK i oddania krwi dla Bartka. Tym samym trzymają kciuki za jak najszybszy powrót Bartka do Zdrowia.

My również zachęcamy do uczestnictwa w akcjach poboru krwi i dzielenia się z potrzebującymi tym cennym darem.

 

Alicja Magura

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe