Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS
Szkolenia i dyżury ekspertów – taką ofertę przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy.

Wydarzenie ruszyło wczoraj i potrwa jeszcze do piątku. W tym roku głównym tematem Tygodnia Przedsiębiorcy jest e-Składka, czyli uproszczona procedura opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, która wejdzie w życie w styczniu przyszłego roku.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim informuje, że obecnie przedsiębiorca płaci składki na trzy lub cztery rachunki

Po zmianach każdy przedsiębiorca będzie miał w ZUS-ie indywidualny numer rachunku składkowego, na który będzie opłacał składki.

Małgorzata Korba zwraca jednocześnie uwagę, że skutki uproszczenia opłacania składek mogą być jednak nieprzyjemne dla osób prowadzących jednoosobowe firmy, którzy mają zadłużenie w ZUS. Wówczas wpłacane na bieżąco składki od stycznia w pierwszej kolejności będą pokrywać najstarsze zadłużenie. Dodatkowo istnienie zadłużenia na koncie spowoduje, że przedsiębiorca straci dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.

Każdy przedsiębiorca dostanie informację o swoim numerze rachunku składkowego listem poleconym. ZUS rozpocznie wysyłkę listów w październiku. Dodatkowo osoby zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS będą mogły sprawdzić swój numer rachunku w zakładce „Płatnik” na PUE.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe