Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

„A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu ’39”

„A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu ’39” www.muzeumarsenal.pl
- do obejrzenia wystawy pod tym hasłem zaprasza Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Ekspozycję zrealizował IPN Oddział Lublin, a jej autorami są Agnieszka Jaczyńska i Michał Durakiewicz.

Koncepcję plastyczną wystawy opracowała Magdalena Śladecka. Ekspozycja dotyczy zwykłych ludzi, których życie diametralnie zmieniło się wskutek prowadzonych działań wojennych - tłumaczy Kinga Kołodziejczyk z Muzeum Arsenał i dodaje, że wystawa im właśnie oddaje głos.

Przypomnijmy, że wojska niemieckie zaatakowały Polskę bez wypowiedzenia wojny a Armia Czerwona wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej bez wcześniejszego wypowiedzenia traktatów o nieagresji.

Wystawę pod tytułem „A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu ’39” można oglądać w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał jeszcze do końca października.

 

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe