Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Olimpiada Sportowa w Oleszycach

  • 13.09.2017, 10:55 (aktualizacja 13.09.2017 13:01)
  • Alicja Magura
Olimpiada Sportowa w Oleszycach
Warsztaty Terapii Zajęciowej z całego województwa podkarpackiego zawitały do Oleszyc.

Okazją do spotkania była II Podkarpacka Olimpiada Sportowa Warsztatów Terapii Zajęciowej, która odbyła się 12 września w Oleszycach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, prowadzące  miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Józefa. Oleszycka placówka choć jest najmłodszym warsztatem działającym na terenie podkarpacia, to nie boi się wyzwań.  Jak podkreśla Izabela Krzaczkowska Richter, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleszycach jeszcze przed powstaniem stowarzyszenia  narodziła się myśl zorganizowania imprezy integrującej podopiecznych.

Podczas wczorajszego spotkania zaprezentowało się 21 drużyn z 37 działających warsztatów w województwie podkarpackim. Ważnym momentem dla zebranych było odczytanie apelu i zapalenie znicza olimpijskiego, któremu towarzyszył śpiew Liliany Mastykasz, uczennicy Zespołu Szkół w Oleszycach.

Na uroczystości przybyli również zaproszeni goście na czele z Józefem Michalikiem-starostą powiatu lubaczowskiego, Andrzejem Gryniewiczem-burmistrzem Miasta i Gminy Oleszyce, Maciejem Szymańskim-dyrektorem Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych oraz ks. Józefem Dudkiem-proboszczem oleszyckiej parafii. Kapłan w swoim powitaniu zwrócił uwagę na obecność wychowawców i terapeutów.

Głos zabrał również Józef Michalik, starosta powiatu lubaczowskiego.

Po uroczystym otwarciu olimpiady zawodnicy oraz kibice udali się na boiska, aby rywalizować o tytuły mistrzów olimpijskich. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in.: indywidualne strzały piłką nożną do bramki, biegi na 60 m, prowadzenie piłki  slalomem oraz zespołowe przeciągani linii, sztafeta i podawanie piłki nad głową. Roman Stachowicz, instruktor terapii  zajęciowej w Gorzycach w rozmowie z Alicją Magurą mówił o ogromnym zaangażowaniu jego podopiecznych w przygotowania do olimpiady.

Głównym celem II Podkarpackiej Olimpiady Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej jest integracja uczestników WTZ  z całego województwa podkarpackiego oraz zwiększenie aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Alicja Magura
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe