Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Lubelszczyzna dla Syrii

Lubelszczyzna dla Syrii
„Lubelszczyzna dla Syrii”. Akcja pod tą nazwą to owoc spotkania ojca Ibrahima Al-Sabbagh’a, proboszcza parafii św. Franciszka w Aleppo z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem.
Następnie 18 września na Zamku Lubelskim przedstawiciele środowisk kościelnych, rządowych, samorządowych oraz biznesowych złożyli podpis pod Deklaracją na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii. Z wojewodą lubelskim rozmawiała Małgorzata Godzisz. 

Każdy rodzaj pomocy, każda zbiórka, każdy transfer finansowy i materialny, buduje wśród Syryjczyków nadzieję na lepsze jutro oraz wzmacnia poczucie, iż nie zostali sami z tragedią, która ich dotknęła. Pomoc tam na miejscu jest skuteczniejsza niż ślepe przyjmowanie imigrantów w Europie ‒ przyznał Przemysław Czarnek. 
 
Organizatorzy planują zbiórki do puszek, skarbon stacjonarnych, a także organizację wydarzeń kulturalnych na terenie województwa lubelskiego. W akcję można również włączyć się wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe Pomoc Kościołowi w Potrzebie – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii”. Bądź poprzez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT). 
 
Wywiad z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem o akcji można odsłuchać pod poniższym adresem:

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/4583,przemyslaw-czarnek
Małgorzata Godzisz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe