Czwartek, 19.10.2017, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Najnowsze pozycje książkowe dla dzieci Wydawnictwa Sfinks

Najnowsze pozycje książkowe dla dzieci Wydawnictwa Sfinks
Wakacje już za nami. Starsze dzieci poszły do szkoły, a młodsze – w długie jesienne wieczory z pewnością będą oczekiwać od nas wspólnych chwil z książką. Wydawnictwo Sfinks po raz kolejny ma najlepsze propozycje na czas z lekturą!

Dla najmłodszych Czytelników przygotowaliśmy zbiór najpiękniejszych baśni z całej Europy. „W większości wypadków przybyły z niezgłębionej przeszłości. Rozpowszechniane we wszystkich krajach są spuścizną całego człowieczeństwa. Ale każdy naród, każda prowincja, każdy kraj kształtował je, barwił, zamykał w nich kwiat swoich uczuć i skarby obrazów. [...] Wywodzą się z różnych ziem, odbywają dalekie wędrówki. Ich wątki i bohaterowie powtarzają się w rozmaitych kulturach. Utalentowani bajarze niejednokrotnie zabarwiali je miejscowym kolorytem. Stąd też każda baśń nosi rysy charakterystyczne swojej ojczyzny i cechy wspólne całej wielkiej rodzinie” - czytamy we wstępie. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, zwłaszcza, że dodatkowym atutem książki jest pogrupowanie ich właśnie tak, by oddać klimaty poszczególnych regionów Europy. Są tu baśnie z Wysp Brytyjskich, ze Skandynawii, z krajów Beneluksu, krajów śródziemnomorskich, państw słowiańskich, krajów nadbałtyckich.

Zapraszamy więc w pełną przygód podróż po magicznej, baśniowej Europie, do świata, gdzie dobro zwykle zwycięża zło…

Dla nieco starszych – proponujemy ilustrowane atlasy, które przybliżą i – z pewnością – ułatwią przyswojenie informacji z zakresu geografii, historii i wiedzy o kulturze, które poznają we wczesnych etapach edukacji.

„Ilustrowany atlas Polski” zaprasza w podróż po historyczno-geograficznych krainach naszego państwa, w trakcie której dzieci będą mogły zdobyć podstawą o jego historii, geografii, przyrodzie i poznać najsłynniejszych Polaków.

Z „Ilustrowanego atlasu Europy” dzieci będą mogły się dowiedzieć o poszczególnych krajach kontynentu, zarówno tych dużych, jak i najmniejszych. Teksty zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dziecka, a w połączeniu z barwnymi rysunkami – w interesujący sposób przekazują  najważniejsze informacje o poszczególnych krajach.

„Ilustrowany atlas świata” w interesujący sposób przekazuje najważniejsze informacje o kontynentach. Teksty i mapy wzajemnie się uzupełniają – na mapach zaznaczono ukształtowanie terenu, rzeki i jeziora oraz państwa.

             Gorąco polecamy lekturę!

administrator_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe