Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Jak przygotować do bierzmowania?

Jak przygotować do bierzmowania?
„Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej” - kurs formacyjny pod tym hasłem zgromadził w sobotę księży od 2. do 12. roku kapłaństwa.

Spotkanie odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Zamościu. Poprowadzili je ks. dr Robert Strus, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego kurii diecezjalnej w Zamościu oraz ks. mgr lic. Jarosław Kędra, duszpasterz młodzieży.

To spotkanie i temat tego spotkania wpisuje się w troskę ogólną Episkopatu Polski wraz z ogólnopolskim programem duszpasterskim – tłumaczył ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek.

Jak tłumaczy ks dr Robert Strus, w przygotowaniu młodych ludzi do sakramentu bierzmowania chodzi o to, aby zdobyli doświadczenie życia chrześcijańskiego, zarówno jeśli chodzi o modlitwę, jak i o caritas, czyli życie przykazaniem Bożej miłości i przykazaniem miłości bliźniego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.

 

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe