Niedziela, 18.02.2018, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Święto patronalne Służby Zdrowia

  • 13.10.2017, 19:44 (aktualizacja 13.10.2017 20:39)
  • Joanna Suszko
Święto patronalne Służby Zdrowia
Pracownicy Służby Zdrowia w diecezji, w niedzielę (15.10) przeżywać będą swoje patronalne święto.

Pracownicy Służby Zdrowia w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w najbliższą niedzielę (15.10) przeżywać będą swoje patronalne święto. Każdego roku w niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, w zamojskiej katedrze spotykają się m.in. lekarze, pielęgniarki oraz pacjenci, by prosić o opiekę dla wszystkich, którzy dbają o życie i zdrowie innych. Ks. Czesław Koraszyński, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia w audycji „Rozmowa Dnia” zauważył, że święto patronalne jest modlitewnym podsumowaniem rocznej pracy duszpasterstwa.

Każdy z nas korzysta z posługi pracowników Służby Zdrowia, dlatego warto za nich się modlić – dodał ks. Koraszyński.

Niedzielną modlitwę w zamojskiej katedrze poprzedzi spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, rozpoczynającego działalność w naszej diecezji.

Ks. Czesław Koraszyński serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia w niedzielę (15.10) do zamojskiej katedry na godzinę 12.00.

Eucharystii będzie przewodniczył diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia. Więcej na temat działalności duszpasterstwa i Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz obchodów święta patronalnego usłyszą Państwo we wtorkowej (10.10) „Rozmowie Dnia”.

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe