Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Święto patronalne Służby Zdrowia

  • 13.10.2017, 19:44 (aktualizacja 13.10.2017 20:39)
  • Joanna Suszko
Święto patronalne Służby Zdrowia
Pracownicy Służby Zdrowia w diecezji, w niedzielę (15.10) przeżywać będą swoje patronalne święto.

Pracownicy Służby Zdrowia w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w najbliższą niedzielę (15.10) przeżywać będą swoje patronalne święto. Każdego roku w niedzielę poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, w zamojskiej katedrze spotykają się m.in. lekarze, pielęgniarki oraz pacjenci, by prosić o opiekę dla wszystkich, którzy dbają o życie i zdrowie innych. Ks. Czesław Koraszyński, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia w audycji „Rozmowa Dnia” zauważył, że święto patronalne jest modlitewnym podsumowaniem rocznej pracy duszpasterstwa.

Każdy z nas korzysta z posługi pracowników Służby Zdrowia, dlatego warto za nich się modlić – dodał ks. Koraszyński.

Niedzielną modlitwę w zamojskiej katedrze poprzedzi spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, rozpoczynającego działalność w naszej diecezji.

Ks. Czesław Koraszyński serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia w niedzielę (15.10) do zamojskiej katedry na godzinę 12.00.

Eucharystii będzie przewodniczył diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia. Więcej na temat działalności duszpasterstwa i Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz obchodów święta patronalnego usłyszą Państwo we wtorkowej (10.10) „Rozmowie Dnia”.

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe