Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II

  • 12.10.2017, 00:10 (aktualizacja 12.10.2017 10:37)
  • Joanna Suszko
Zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II
W konkatedrze lubaczowskiej odbędzie się 13 października uroczyste zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Pobyt krzyża wśród nas wpisał się w przeżywanie 25-lecia diecezji zamojsko-lubaczowskiej. O idei, by właśnie w ten sposób uczcić jubileusz - mówi biskup diecezjalny Marian Rojek.


Od 25 marca czyli od 203 dni, papieski krzyż przebywał w naszej diecezji. Nawiedził w tym czasie 187 parafii, niektóre zgromadzenia zakonne i hospicjum w Łabuńkach. Każdego dnia peregrynacji krzyża towarzyszyło Katolickie Radio Zamość.

Także jutro (13.10) z kościoła konkatedralnego w Lubaczowie będziemy transmitować uroczystą mszę św. o godz. 15.00 na zakończenie peregrynacji w diecezji. Eucharystii będzie przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek oraz biskup senior Jan Śrutwa. Następnie krzyż papieski zostanie odprowadzony do granic miasta i powróci do miejsca swojego stałego pobytu, czyli Kraczkowej, k. Łańcuta, w archidiecezji przemyskiej. Tam papieską relikwią opiekuje się kustosz ks. Mieczysław Bizior.

Biskup diecezjalny Marian Rojek wystosował specjalny komunikat, w którym zaprasza do udziału w tej uroczystości, do modlitwy w intencji trwałych owoców peregrynacji oraz pogłębienia życia religijnego wśród wszystkich diecezjan. Treść komunikatu mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej diecezji.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Paweł
Paweł 13.10.2017, 17:25
Szczerze mówiąc zastanawiam się w jakiej kolejnej diecezji będzie krzyż czy coś wiadomo

Pozostałe