Środa, 18.07.2018, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Biłgoraj. "Idźmy naprzód z nadzieją"

Biłgoraj. "Idźmy naprzód z nadzieją"
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju już po raz 11 włączyli się w ogólnopolskie obchody XVII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją’.

12 października prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę na fundusz stypendialny Fundacji 'Dzieło Nowego Tysiąclecia'. Dwudziestu dwóch wolontariuszy z Katolickiego Liceum posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości.

Nie sposób ukryć, iż jest to dzieło, które poprzez pomoc drugiemu człowiekowi uczy solidarności i odpowiedzialności i jak przyznaje jedna z wolontariuszek, Patrycja Gronowska, jest to powód do dumy:

Z kolei Kinga Łuszczek podkreśla, iż udział w zbiórce to wyrównywanie szans dla młodzieży:

Program stypendialny Fundacji 'Dzieło Nowego Tysiąclecia' obejmuje uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Fundacja towarzyszy stypendystom nie tylko w formie pomocy materialnej, ale również przez formację. Organizuje dla stypendystów obozy wakacyjne i językowe. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe