Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

XX TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH 15-17.11.2017 KUL

XX TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH 15-17.11.2017 KUL
W dniach 15-17 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XX Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało 35 oficyn wydawniczych z całej Polski.

W dniach 15-17 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XX Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało 35 oficyn wydawniczych z całej Polski.
    W tym roku pragniemy, w uzgodnieniu z Władzami Uczelni – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, włączyć się w Jubileusz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; kończący się Jubileusz 700-lecia Miasta Lublina oraz rozpoczynające się Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.            
Podczas XX Targi Wydawców Katolickich odbędzie się także Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne w dniach 18-19 listopada b.r.
Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu
o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).
Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:
– Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
– Dr Krzysztof Żuk – Prezydent miasta Lublin
– Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Uniwersytetu Lubelskiego   Jana Pawła II
Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu ich trwania,
w czwartek 15 listopada o godz.  10.00.
Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 – 18.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

XX Targi, zostaną ubogacone koncertem – programem muzyczno-poetyckim. W tym roku pragniemy, aby koncert ten był w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, a jego przesłanie było zawarte wokół hasła: Lublin w służbie państwa i wiary na przestrzeni wieków. Program ten koncentrowałby się na prezentacji trzech wydarzeń istotnych z punktu widzenia historii Lublina i regionu. Pierwszym z nich jest 700-lecie lokacji miasta Lublin, drugim przypadająca w listopadzie 2018 roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a trzecim 100. rocznica powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Koncert odbędzie się pierwszego dnia Targów, tj. 16 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej jak i ogółu publiczności.
Zapraszamy także na nasze strony internetowe www.swk.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, wydawcach katolickich i o tym wszystkim co słychać w tym segmencie rynku wydawniczego.

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

 

administrator_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe