Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Biłgoraj. Gminne obchody Święta Niepodległości

Biłgoraj. Gminne obchody Święta Niepodległości
W świętowanie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się również Gmina Biłgoraj. Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się (11.11) w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli.

Patriotyczne świętowanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Soli. Prezentował on drogę Polski do niepodległości, przywołując wydarzenia z czasów Konstytucji 3 Maja, rozbiory Polski oraz działalność Legionów Polskich, powstania narodowe oraz walkę wojsk Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzieci śpiewały również o dumie z faktu bycia wolnym Polakiem:

Centralnym punktem świętowania była msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny. W homilii proboszcz solskiej parafii, ks. Krzysztof Jankowski podkreślał, iż wolna Polska została okupiona krwią przelaną przez wielu ludzi w minionych wiekach:

Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński dziękował wszystkim za zorganizowanie uroczystości:

Na zakończenie wydarzenia przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, uczniów, harcerzy oraz przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe