×
Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Biłgoraj. Gminne obchody Święta Niepodległości

  • 11.11.2017, 19:58
Biłgoraj. Gminne obchody Święta Niepodległości
W świętowanie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się również Gmina Biłgoraj. Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się (11.11) w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli.

Patriotyczne świętowanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Soli. Prezentował on drogę Polski do niepodległości, przywołując wydarzenia z czasów Konstytucji 3 Maja, rozbiory Polski oraz działalność Legionów Polskich, powstania narodowe oraz walkę wojsk Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzieci śpiewały również o dumie z faktu bycia wolnym Polakiem:

Centralnym punktem świętowania była msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny. W homilii proboszcz solskiej parafii, ks. Krzysztof Jankowski podkreślał, iż wolna Polska została okupiona krwią przelaną przez wielu ludzi w minionych wiekach:

Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński dziękował wszystkim za zorganizowanie uroczystości:

Na zakończenie wydarzenia przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, uczniów, harcerzy oraz przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe