Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

„Nie bądźmy bumelantami!”

  • 11.11.2017, 22:48 (aktualizacja 13.11.2017 16:14)
  • Joanna Suszko
„Nie bądźmy bumelantami!”
– wzywał w Narodowe Święto Niepodległości bp Marian Rojek podczas mszy św. w katedrze zamojskiej.

Na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny zebrani przyszli w VI Zamojskim Marszu Niepodległości. Katedra zgromadziła wielu duchownych, przedstawicieli władz i służb mundurowych oraz poczty sztandarowe m.in. organizacji kombatanckich i szkół. Na początku mszy św. uroczyście wprowadzono Sztandar Wojska Polskiego.

W homilii biskup zauważył, że w historii naszej Ojczyzny byli i wciąż są jej zdrajcy, którzy się jej wstydzą i sprzedają ją dla własnych korzyści.

Odwołując się do Liturgii Słowa pasterz diecezji podkreślał istotę rzetelnej pracy i postawy chrześcijanina – patrioty, który nie może być bumelantem, lekceważącym obowiązki.

W kontekście pracy biskup przywoływał także trudną historię, gdy niegdyś praca służyła do zabijania ludzi. Także i dziś nie wszystko w tej kwestii jest uczciwe i oparte na sprawiedliwości. Uczciwość i rzetelność w stosunku do pracy powinna być znakiem rozpoznawczym katolika – dodawał bp Rojek.

Narodowe Święto Niepodległości to wezwanie do mieszkańców tej ziemi do modlitwy i troski o Ojczyznę – zachęcał bp Marian Rojek.

Podczas mszy św. przysięgę złożyło około 30 młodych Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 1580 z Zamościa.

Muzycznie podczas mszy św. posługiwała Nieetatowa Orkiestra Wojskowa z Zamościa pod batutą Arkadiusza Grosmana.

Po zakończonej Eucharystii dalsza część uroczystości odbyła się na Rynku Wielkim, gdzie miała miejsce manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe