×
Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Narodowe Święto Niepodległości w Zamościu

  • 12.11.2017, 14:24 (aktualizacja 13.11.2017 08:35)
Narodowe Święto Niepodległości w Zamościu
Tradycyjnie na Rynku Wielkim w Zamościu 11 listopada odbyły się główne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

W patriotycznej manifestacji z ceremoniałem wojskowym i apelem pamięci oraz salwą honorową wzięło udział wielu Zamościan oraz przedstawicieli władz, różnego rodzaju organizacji i delegacji szkół.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk swoim przemówieniu przybliżał atmosferę radości z odzyskania wolności 99 lat temu i pytał zebranych, czy potrafimy cieszyć się z niepodległej Polski, tak jak nasi przodkowie w 1918 roku. Świętowanie wolności naszej Ojczyzny możliwy jest dzięki przekazywaniu polskiej kultury z pokolenia na pokolenie – mówił prezydent.

Oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości po raz pierwszy obchodzone było 80 lat temu. Prezydent Zamościa przybliżał historię obchodów 11 listopada i apelował, by już na zawsze była to wartość chroniona.

Prezydent Miasta Andrzej Wnuk zachęcał także, by materialnym wyrazem pamięci i wdzięczności za niepodległą Polskę stał się odbudowany pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, który niegdyś stał na terenie zamojskich Koszar, ale został zburzony w czasie wojny przez Niemców.

W czasie zamojskich obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dziesiątki delegacji reprezentujących władze, partie, szkoły oraz inne instytucje – złożyło kwiaty przy tablicy upamiętniającej wizytę marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Na zakończenie odbyła się defilada z udziałem żołnierzy i służb mundurowych oraz Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe