Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Lubaczów stacja „Niepodległość” z sercem

W tym roku mieszkańcy Lubaczowa mieli okazję uczestniczyć w różnych spotkaniach poświęconych upamiętnieniu 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Lubaczów stacja „Niepodległość” z sercem

Uroczystości rozpoczęły się już 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. To właśnie tam odbył się wyjątkowy wieczór poezji pt. „Tu jest moja ojczyzna” w wykonaniu lokalnych poetów. Swoje utwory zaprezentowali: Maria Grądzka-Kuczek, Józef Furgała, Józefa Kornaga oraz Barbara Mazurkiewicz, która w rozmowie z Alicją Magurą zaznaczała, że na emigracji poznaje się prawdziwą wartość swojej ojczyzny. 

POSŁUCHAJ

Józefa Kornaga w odpowiedzi na pytanie o znaczeniu małej ojczyzny zaprezentowała fragment swojego wiersza.

POSŁUCHAJ

Oprawę muzyczną spotkania przygotował Andrzeja Kindrata, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

W piątkowe popołudnie (10.11) mieszkańcy miasta mieli okazję posłuchać wykładów lokalnych historyków i gości spoza Lubaczowa. W sesji popularno-naukowej poruszono tematy dotyczące wpływu Józefa Piłsudskiego na odzyskanie niepodległości, obrony Lwowa w listopadzie 1918 oraz  udziału mieszkańców powiatu lubaczowskiego w wojnie polsko – sowieckiej w latach 1919-1920 oraz rola Stanisława Dąbka w tych wydarzeniach. Natomiast niedzielny (11.11) program  „Lubaczowskiej strefy niepodległościowej” obfitował w szereg działań społeczno-edukacyjnych o Święcie Niepodległości. O tym co, tego dnia działo się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaczowie poinformowała Katarzyna Pelc-Antoik, dyrektorka MBP w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

Wszystkie wydarzenia organizowane przez MBP w Lubaczowie dla upamiętnienia 99.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości realizowane były w ramach projektu Lubaczów stacja „Niepodległość” z sercem. Działania zostały dofinansowane ze Środków Programu Wieloletniego „Niepodległa’ na lata 2017-2021 w  ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia