×
Czwartek, 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Biłgoraj. Jesienna Biesiada Kulturalna

  • 13.11.2017, 15:57 (aktualizacja 14.11.2017 16:03)
Biłgoraj. Jesienna Biesiada Kulturalna
Już po raz XXII w Gminie Biłgoraj odbyła się (11.11) Jesienna Biesiada Kulturalna połączoną z obchodami 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem wydarzenie odbyło się w remizie OSP w Korytkowie Dużym.

Jako pierwsze przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym, które wystąpiły z patriotycznym montażem słowno-muzycznym, w którym zaprezentowały pantomimę o dumie i godności Orła Białego, wpierw zniewolonego, a później pokonującego trzech zaborców.

Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński podkreślił, iż święto odzyskania niepodległości to czas radości i dziękczynienia za wolną Polskę:

Dyrektor GOK w Biłgoraju, Celina Skromak w rozmowie z Joanną Ferens przyznała, że biesiada to doskonały czas do wymiany poglądów, doświadczeń, do zwyczajnej rozmowy z drugim człowiekiem,  także w wymiarze patriotycznym:

Później rozpoczęły się przesłuchania konkursowe i prezentacje gminnych zespołów śpiewaczych o Nagrodę im. Ireny Potockiej.W konkursowym jury zasiedli: główny specjalista ds. muzeów i twórczości ludowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Janina Biegalska, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy Bożena Bednarczuk i Michał Giza oraz prof. Jan Adamowski, kierownik Zakładu Kultury Polskiej UMCS w Lublinie, który w rozmowie podkreślił, że takie spotkania pełnią w społeczeństwie wiele funkcji:

Główną nagrodę im. Ireny Potockiej w tym roku wywalczył Zespół Śpiewaczy ‘Więź’ z Soli. W ramach biesiady odbyło się również podsumowanie projektu ‘Rozśpiewani w tradycji’. Z koncertem wystąpiła grupa ‘The Freeborn Brothers’, zaś na zakończenie do tańca zagrał Zespół ‘Volveremos’.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy wójta Gminy Biłgoraj, Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Chóru z Korytkowa Dużego, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym.

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe