×
Czwartek, 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

‘Leć głosie po rosie’ w Gminie Goraj

  • 14.11.2017, 17:41 (aktualizacja 14.11.2017 17:45)
‘Leć głosie po rosie’ w Gminie Goraj
Bez akompaniamentu i podkładu muzycznego, wyszukane w archiwalnych nagraniach, unikatowe i pozyskane od wiejskich wykonawców regionalnych – takie pieśni wybrzmiały w konkursie ‘Leć głosie po rosie’, który odbył się 12 listopada w remizie OSP w Jędrzejówce.

Był to konkurs wykonania tradycyjnych pieśni z Roztocza Gorajskiego.

Impreza była dwudniowa. Rozpoczęła się potańcówką (11.11) w remizie w Hoszni Ordynackiej, gdzie zagrali Kapela Cyja z Bychawy, Gminna Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Stanisław Kowalik (na harmonijce ustnej) i Zespół Śpiewaczy Hosznianki oraz Warszawska Orkiestra Taneczna Bonanza.

W konkursie wzięło udział kilkanaście osób z gminy Goraj, Dzwoli i Lublina. Na zakończenie do tańca przygrywała Kapela Bornego z Podzamcza (Lublin) oraz Gminna Orkiestra Dęta z Goraja.

Obie imprezy odbyły się w ramach projektu ‘Muzyka! Roztoczańskie Kluby Tańca’ z Programu Kultura- Interwencje 2017 dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury. Projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina.

Wyniki obrad jury:
I miejsca - Eugenia Czajka z Hoszni Ordynackiej oraz Bartosz Gajdzik z Lublina
II miejsce - Walentyna Pikul z Hoszni Ordynackiej, Janina Pydo z Zastawia oraz Alina Myszak z Kocudzy;
III miejsce - Małgorzata Duma, Zespół Nasturcje z Lublina i Anna Szcześniak z Lublina.

/Inf. nadesłana/

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe