Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Spektakl Zraniony pasterz

  • 5.12.2017, 08:41
Spektakl Zraniony pasterz
Na deskach Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie zadebiutował Teatr „Warto” działający przy lubaczowskiej parafii pw. św. Karola Boromeusza.

Premiera sztuki pt. "Zraniony pasterz" miała miejsce w Sali widowiskowej MDK w Lubaczowie w  pierwszą niedzielne adwentu, a więc 3 grudnia. Ks. Marian Wyrwa, wikariusz parafii św. Karola Boromeusza i opiekun grupy, w rozmowie z Alicją Magurą przyznał, że spektakl z mocnym akcentem rozpoczął radosne oczekiwanie na narodzenie Jezusa Chrystusa.

Grupa teatralna, którą tworzą młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie zaprezentowała sztukę w oparciu o książkę autorstwa Ange Daniel. Opowiada ona o miłości Boga do każdego człowieka, choćby ten dążył drogą z daleka od Ojca.

Karolina i Kacper, którzy wzięli udział w sztuce mówili o tym, dlaczego zdecydowali się dołączyć do Grupy Teatralnej „Warto” i jakie role odegrali.

Młodzi ludzie przygotowując się do występu przed szerszą publicznością , spotykali się i ćwiczyli na plebanii. Było to możliwe dzięki życzliwości ks. Romana Karpowicza, proboszcza parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie – zaznaczał ks. Marian Wyrwa.

Grupa Teatralna „Warto” pod opieką ks. Mariana Wyrwy, która teraz powstała w Lubaczowie, wcześniej istniała i działała również w Zamościu i Hrubieszowie. Nazwa grupy i jej założenia pozostają te sama zmieniają się jednak jej aktorzy.

 

 

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe