Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Turniej Mikołajkowy

  • 5.12.2017, 12:15 (aktualizacja 05.12.2017 12:54)
Turniej Mikołajkowy
Na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w najbliższą sobotę (9.12) o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie VII Turnieju Mikołajkowego Turnieju Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej. W rozgrywkach piłkarskich wezmą udział zespoły z Zamościa i okolic oraz drużyny z miast partnerskich z terenu Ukrainy.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia zmagania piłkarskie odbędą się na trzech zamojskich halach sportowych m.in.: na hali OSiR, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 oraz w III Liceum Ogólnokształcącym. Małgorzata Farion, koordynatorka Turnieju Mikołajkowego przyznała, że na powitanie wszystkich uczestników odegrane będą hymny państwowe Polski i Ukrainy.

Małgorzata Farion poinformowała jakie miejscowe zespoły zaprezentują się podczas rozgrywek.

Podczas Turnieju umiejętności piłkarskie zaprezentują zawodnicy w sześciu kategoriach wiekowych.


W Turnieju Mikołajkowym co roku biorą udział nie tylko drużyny z Zamościa i okolic, ale również gościmy piłkarzy z miast partnerskich z zagranicy. W tym roku będą to zespoły piłkarskie z Ukrainy.

W tym roku w Zamościu zagości Włodzimierz Sali z Ukrainy, który kiedyś reprezentował barwy klubowe Hetmana Zamość.Małgorzata Farion dodała, ze współpraca z miastami partnerskimi przebiega pozytywnie, a wszystkie drużyny łączy Mikołajkowy Turniej, który co roku odbywa się w Zamościu.

Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na postać Świętego Mikołaja.

Małgorzata Farion dodała, ze przygotowania do Turnieju wymagają wiele pracy pod względem organizacyjnym ponieważ, aby dzieci z Ukrainy mogły przyjechać do polski muszą wcześniej załatwić sprawy paszportowe.

Na zakończenie rozgrywek nagrodzeni zostaną uczestnicy turnieju: drużyny, trenerzy, zwycięzcy oraz najlepsi indywidualni zawodnicy.

Wstęp na mecze mikołajkowe będzie bezpłatny, dlatego Małgorzata Farion zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania na trybunach w zamojskich halach sportowych .

Jakie są główne cele turnieju?


Turniej będzie także sprawdzeniem poziomu sportowego, jakie prezentują polskie i zagraniczne zespoły.


Zakończenie rozgrywek przewidziane jest ok. godz. 16.30 na hali zamojskiego OSiR.

Dzień po Turnieju, bo w niedziele (10.12) o godz. 9.00 w Kościele pw. Św. Brata Alberta w Zamościu piłkarze wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej. Przed południem na dzieci i młodzież czekać będą atrakcje takie jak zabawy w wodzie na Krytej Pływalni czy zwiedzanie Zamościa.

Od miesiąca maja w Diecezjalnym Klubie Sportowym "Gaudium" Zamość reaktywowana została drużyna dziewcząt.

Wszystkie dziewczęta z klas IV-V z zamojskich szkół podstawowych, które lubią piłkę nożna mogą zapisać się do klubu. Treningi odbywają się na hali zamojskiego OSiR, a zajęcia prowadzi Monika Kycko, nauczycielka wychowania fizycznego.


Wszystkie drużyny na zakończenie rozgrywek zostaną nagrodzone: dyplomami, pucharami i paczkami świątecznymi. Organizatorem VII Turnieju Mikołajkowego Turnieju Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej jest Diecezjalny Klub Sportowy "Gaudium" Zamość.

Więcej o Turnieju Mikołajkowym usłyszymy w audycji rozmowa dnia (06.12) o godz. 11.15 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Małgorzata Farion, koordynatorka tego sportowego wydarzenia.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe