Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Biłgoraj. Finał debat oksfordzkich

  • 5.12.2017, 19:05 (aktualizacja 05.12.2017 23:19)
Biłgoraj. Finał debat oksfordzkich
III Mistrzostwa Debat Oksfordzkich ‘Liderzy Przyszłości 2017’ dobiegły końca. Finałowa debata odbyła się 4 grudnia w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

W finale rywalizowały drużyny reprezentujące Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Temat finałowej debaty miał za zadanie stwierdzić, czy rozwój przemysłu jest ważniejszy niż rozwój kultury. Utrudnieniem ‘na ostatniej prostej’ było to, że drużyny zaledwie 15 minut przed debatą dowiedzieli się, czy będą drużyną opozycji czy propozycji.

Zdaniem ekspertów najlepsza okazała się drużyna z ZSZiO w Biłgoraju, zaś swoimi refleksjami po debatach podzielił się dyrektor tejże szkoły, Adam Balicki:

O początkach debat oksfordzkich w Biłgoraju mówiła prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i członek loży ekspertów, Irena Gadaj:

Irena Gadaj podsumowała również tegoroczne debaty:

Na debatach obecny był poseł Piotr Olszówka, który także nie ukrywa swojego podziwu dla młodych ludzi:

Tradycją debat jest również przyznawanie tytułu ‘Lidera wśród mówców’, który w tym roku przypadł Patrycji Sprysak, uczennicy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju.

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe