Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Święty Mikołaj Biskup

  • 6.12.2017, 13:24 (aktualizacja 06.12.2017 13:35)
Święty Mikołaj Biskup wikipedia.org
Dziś chrześcijanie wspominają św. Mikołaja, biskupa Miry.

Biskup Mikołaj, przyszedł na świat około 270 roku. Zasłynął jako człowiek o dobrym sercu, szczodry i troskliwy, zwłaszcza wobec ludzi biednych i schorowanych.

Najbardziej znaną interwencją świętego Mikołaja jest pomoc udzielona trzem siostrom, które z powodu braku posagu nie mogły wyjść za mąż. Święty Mikołaj nie tylko hojnie rozdawał swój majątek, ale był też niezwykle odważny w stawianiu czoła przeszkodom - mówi ksiądz Mariusz Pastuszak, wikariusz parafii w Łabuniach.

Współczesny, komercyjny wizerunek św. Mikołaja zasadniczo różni się od tego, jak naprawdę wyglądał starożytny biskup.

Nie wygląd, ale dobro, którym się dzielił sprawiły, że stał się patronem dobroczynności i osób w różnych potrzebach.

Dzisiaj na wzór dobroci św. Mikołaja, wzajemnie obdarowujemy się upominkami, szczególnie pamiętając o najmniejszych i ubogich. Ks. Mariusz Pastuszak zdradził naszym słuchaczom pomysł na najlepszy prezent od św. Mikołaja.

Święty Mikołaj został biskupem Miry z woli mieszkańców miasta. Zmarł w połowie IV wieku. Tuż po jego śmierci zaczął się jego kult. Jest patronem Grecji i Rosji.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe