Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ćwiczenia obronne w Ratuszu

Ćwiczenia obronne w Ratuszu Małgorzata Kryk
Administracja rządowa na okres wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej jest zobowiązana do przeprowadzenia procedur związanych z zabezpieczeniem funkcjonowania zarówno administracji jak i gospodarki narodowej.

Stąd w Ratuszu Miejskim w Zamościu trwają obecnie ćwiczenia pod kryptonimem „ORZEŁ 2017”. Informuje Krzysztof Rusztyn, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość.


Jak dowiedziała się na miejscu Małgorzata Godzisz, w ćwiczeniach biorą udział jednostki organizacyjne miasta i urzędu miasta Zamościa. W sumie to 8 podmiotów.

Ćwiczone będą również procedury wprowadzania stopni alarmowych oraz procedury związane z wprowadzeniem stanu wojennego. Przedmiotem ćwiczeń będzie również realizacja zadań dotyczących służby zdrowia związanych z podwyższaniem stanów gotowości obronnej państwa.

Małgorzata Sobczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe