×
Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Biłgoraj. Pasterka w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny

  • 25.12.2017, 02:11
Biłgoraj. Pasterka w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny
Dokładnie o północy (24-25.12), wierni zgromadzili się w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny na uroczystej Pasterce, aby oddać cześć i chwałę Nowonarodzonemu Bogu.

Pasterka rozpoczęła się od uroczystego złożenia w przygotowanym żłóbku figury Bożego Dzieciątka, czego dokonał ks. dziekan Witold Batycki, który również powitał wszystkich zebranych:

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Sławomir Zawada, który mówił o tej wielkiej radości z faktu narodzenia Bożego Syna:

Kapłan nawoływał również do wyrażania radości poprzez śpiewanie kolęd, uczestnictwo w Eucharystii i wspólne, rodzinne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia:

Na zakończenie ks. Witold Batycki złożył wszystkim gościom i parafianom świąteczne życzenia:

Tradycyjnie już, pasterkę poprzedził koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu parafialnego chóru „Cantate Deo” pod przewodnictwem organisty Ireneusza Pietrzniaka.

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe