×
Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Niedzielne katechezy w diecezji

  • 3.01.2018, 08:45 (aktualizacja 03.01.2018 09:08)
Niedzielne katechezy w diecezji
Podstawy wiary i teologia chrztu – wokół tych dwóch zagadnień będą się skupiać katechezy, których od 7 stycznia będziemy słuchać w kościołach naszej diecezji przed niedzielnymi Mszami św.

Każda z nich będzie trwała maksymalnie 10 min., będzie głoszona prostym językiem a kończyć ją będzie wezwanie do konkretnego czynu oraz modlitwa.

Jak tłumaczy ks dr Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, celem katechez będzie przypominanie treści, które przez ostatnich kilka lat głoszone były w ramach programu duszpasterskiego, odnoszącego się do sakramentu chrztu.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego podkreśla, że sprawą niezwykle istotną jest to, aby każdy wierny posiadał bogatą wiedzę na temat tego sakramentu.

Jak tłumaczy ks. Zwolak, głoszenie przed Mszami św. katechez ma dwa pozytywne aspekty. Jednym z nich jest dla wiernych sama możliwość słuchania zawartych w katechezach treści, a drugim, umożliwienie im zaangażowania w ich odczytywanie.

Słowo do podjęcia niedzielnych katechez wystosował do diecezjan bp Marian Rojek. Pisze w nim m.in.: „Niech nikt nie poskąpi czasu i zaangażowania dla odnowienia w sobie głębszej zażyłości z Chrystusem i Jego Kościołem, by wydać owoc radosnego i owocnego świadectwa życia z Chrystusem według Jego Ewangelii.”

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe