×
Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Potrącenie pieszego

  • 10.01.2018, 10:46 (aktualizacja 10.01.2018 11:10)
Potrącenie pieszego
Wyprzedzanie i omijanie przed i na przejściu dla pieszych to nagminne wkroczenia kierowców, które doprowadzają do wielu potrąceń. Nawet w miastach przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, zwłaszcza na jezdniach dwupasmowych- skutki takich wykroczeń mogą być tragiczne. Bowiem jazda z przepisową prędkością nie pomoże, jeśli zza auta na sąsiednim pasie wyjdzie pieszy. Dlatego wszyscy kierowcy powinni bacznie obserwować drogę, a gdy tylko mamy wątpliwość co do zachowania innych użytkowników drogi należy zwolnić i zachowywać szczególną ostrożność.

Na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu wczoraj (9.01) na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potracenia 19. letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na rondzie i. Honorowych Dawców Krwi obok Zakładu Karnego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, ze pieszy przechodząc przez przejście od strony osiedla Małe Ciche został potracony przez samochód osobowy. Został on przewieziony karetką pogotowia do szpitala, a za rażące zagrożenie za bezpieczeństwo w ruchu drogowym kierowcy zostały odebrane uprawnienia do kierowania. O szczegółach tego zdarzenia informuje asp. Dorota Krukowska - Bubiło z KMP w Zamościu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w miejscach, gdzie ruch jest wzmożony.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe